Юношески хокей: Рокетс побеждават Джайънтс, Уориърс побеждават водещите в лигата Ийгълс
Global News | 2024-02-24 | 20:50:06

Обзор на хокейните резултати за юноши от Оканаган и района.

ЗАПАДНА ХОКЕЙНА ЛИГА

KELOWNA 4, ВАНКУВЪР 1

Четири гола без отговор, всички отбелязани през втория период, избутаха Рокетс пред гостуващите Джайънтс в петък вечер.

Андрю Кристъл, с естествен хеттрик, и Люк Шелтър отбелязаха за Келоуна (26-28-3-0, 55 точки), който изоставаше с 1-0 след първия период, но водеше с 4-1 след 40 минути.

Кристал изравни резултата при пауърплей току-що три минути след втория фрейм, симулирайки удар от слота, след което небрежно прехвърли шайбата с бекхенд покрай вратаря на Ванкувър след страхотен удар.

Няколко минути по-късно, при 7:51, Кристъл направи 2-1 с още един мощен гол, удар от високия прорез, който се отби в него. И при 11:56 той завърши хеттрика, когато ударът му от лявата точка за лице се изписа.

След като вкара своя 32-и гол , 33-ти и 34-ти гол за сезона, Cristall вече има отборен рекорд от 89 точки в 51 мача. Втори в голмайстора на Рокетс е Тидж Игинла, който има 38 гола и 66 точки.

Шелтър затвори резултата при 18:22 с 10-ия си гол за сезона, широк отворен изстрел от хашмарка след меко центриране.

Конър Левис, който откри резултата в 16:03, отговори за Ванкувър (27-26-3-0, 57 точки).

Яри Киканен спря 19 от 20 удара за Рокетс, като Брет Мируолд отклони 19 от 23 удара за Джайънтс.

Келоуна беше 2-към-4 в силовата игра, като Ванкувър беше 0-към-5.

В събота вечер Келоуна ще приеме Принс Джордж (39-15-0-3, 81 точки), най-добрият отбор в Западната конференция. Келоуна е седми, докато Ванкувър е шести.

В шест мача досега този сезон между Келоуна и Принс Джордж Кугърс водят в серията с 4-2.

Резултатите от петък

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден. Wenatchee 3, Calgary 2 (OT) Prince George 5, Kamloops 1Edmonton 2, Lethbridge 1Brandon 4, Saskatoon 1Spokane 5, Regina 2Swift Current 4, Medicine Hat 1Moose Jaw 9, Tri-City 4Portland 6, Victoria 2

Мачовете в съботаПринц Джордж в KelownaSwift Current в Medicine HatBrandon в Prince AlbertWenatchee в Red DeerEverett в SeattleMoose Jaw в SpokaneRegina в Tri-CityKamloops във VancouverPortland във Виктория

Неделните игри

Lethbridge в CalgaryWenatchee в EdmontonKamloops в Сиатъл

Б.К. ХОКЕЙНА ЛИГА

WEST KELOWNA 5, SURREY 3

В Съри Феликс Карон вкара първия гол на своя отбор, след което спечели асистенция за последния гол в мача, докато Уориърс свалиха лидера в лигата Ийгълс в петък вечер.

Калъм Хюз, Джак Придам, Оуен Друри и Джаксън Киркостас, с гол от празна врата, също вкараха за Уест Келоуна (27-10-7-0-0), който изостава 2-0 след първия период, но водеше с 3-2 след 40 минути.

Аарън Шварц с два гола и Райдън Евърс отговориха за Съри (32-6-2-0-0), което беше аутшот 26-23.

Уест Келоуна поведе с 4-2 в 3:25 на третия, когато Друри отбеляза. Евърс обаче контрира осем минути по-късно при 11:39, за да направи 4-2. Киркостас обаче затвори мача с гол от празна врата при 18:41.

Рорке Епълби спря 20 изстрела за Уориърс, а Аджит Гундара направи 21 спасявания за Ийгълс.

Уест Келоуна беше 1-към-4 в силовата игра, докато Съри беше 0-към-1.

ВЪРНЪН 5, ПРИНЦ ДЖОРДЖ 3

В Принс Джордж Вайпърс отвориха и затвори резултата при победа с два гола над Spruce Kings в петък вечер.

Люк Биби, Антъни Клише, Ший Буш, Юън Макферсън и Джулиан Факинели вкараха за Върнън (26-16-1-0 -0), който водеше с 1-0 и 4-1 на паузите.

Алексис Курнойе, Дж. Ар. Пердиън и Килиан Макгрегър-Бенет отговориха за затруднения Принс Джордж (13-27-3-0-0 ).

Итън Дейвид спря 29 от 32 удара за Vipers, като Чарли Золин направи 38 спасявания при 42 удара за Spruce Kings.

Върнън беше 0-за-1 на мощна игра, докато принц Джордж беше 2-към-7.

МЕРИТ 3, СЪМОН АРМ 2 (ТАК)

В Салмън Арм, Андрю Балантайн направи звезден гол, спирайки 49 удари, когато Centennials победиха Silverbacks в петък вечер.

Люк Пфо и Джаксън Мъри отбелязаха в редовното време за Мерит (17-22-3-1-0). Играта имаше не само продължения, но и продължителна дузпа, която продължи 11 рунда. Джак Зилиото отбеляза единствения гол от 22 опита и на двата отбора.

Тай Пейсли и Патрик Рафтери отговориха за Salmon Arm (26-14-0-3-0), който изпревари Мерит с 51-33 и получи 30 спасявания от Eli Pulver.

Мерит беше 1-към-2 в силовата игра, докато Salmon Arm беше 0-към-2.

Пътека 4, Cranbrook 1Chilliwack 3, Coquitlam 2 (SO)Nanaimo 4, Cowichan Valley 2Powell River 6, Alberni Valley 3

Игрите в събота

Alberni Valley  в Powell RiverVernon в Prince GeorgeSurrey в VictoriaPenticton в CranbrookWest Kelowna в CoquitlamCowichan Valley в NanaimoSalmon Arm at MerrittChilliwack at Langley

Мачовете в неделя

Surrey at VictoriaPenticton at Trail

KIJHL

PLAYOFFS

Резултати от петък

Creston Valley 3, Fernie 2 (OT)(Крестън Вали води серия 1-0)Колумбия Вали 3, Кимбърли 2 (ОТ)(Колумбия Вали води серия 1-0)Sicamous 4, Kamloops 3 (OT)(Sicamous води серия 1-0)Принстън 5, Келоуна 2 (Принстън води в серия 1-0) Ревелстоук 4, Чейс 1 (Ревелстоук води в серия 1-0) Бийвър Вали 4, Касългар 1 (Бийвър Вали води в серия 1-0) Гранд Форкс 4, Нелсън 3 (продължително време) (Гранд Форкс води серия 1-0)North Okanagan 5, Osoyoos 4(North Okanagan води серия 1-0)

Creston Valley в FernieColumbia Valley в KimberleySicamous в KamloopsKelowna в PrincetonChase в RevelstokeCastlegar в Beaver ValleyNelson в Grand ForksOsoyoos в North Okanagan